ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ДІЯЛЬНОСТІ
ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ДІЯЛЬНОСТІ
«Технічне переоснащення системи теплопостачання з установкою модульних котелень на твердому паливі в смт. Чкаловское Чугуївського району Харківської області. Корректіровка.Техніческое переоснащення теплового пункту №2 по вул. Свободи, 15 А з установкою блочно-модульної котельні»
Замовник: Департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації.
Проектувальник: ТОВ «ТЕХЕКС-ГАЗ».
Проектом передбачається застосування комплексного виробу «КБМТ-1.741» котельні модульної транспортабельної водогрійної по ТУ У 25.2-34630463-002: 2013, яка встановлюється на місці експлуатації і підключається до зовнішніх мереж, а також взаємно ув'язана з інженерними комунікаціями теплового пункту в єдиний технологічний комплекс- котельню.
У «КБМТ-1,7841» передбачається установка:
- 1-го водогрійного твердопаливного пелетного котла з автоматичною подачею палива, з автоматичним розпалом палива моделі EK3GP-CSOA/S-620 фірми "EMTAS" (Туреччина) тепловою потужністю 0,721 МВт (0,62 Гкал/год.),
- 1-го водогрійного газового котла моделі Vitoplex 100 типу PV1B моделі 1120 (виконання 1020 кВт) тепловою потужністю 1,02 МВт (0,877 Гкал/год).
Котельня призначена для забезпечення тепловою енергією на опалення будівель і споруд, підключених до існуючого ТП-2. Система опалення - закрита, залежна.
В котельні передбачено вироблення теплової енергії з температурою теплоносія до 90 град. С.
Проектом передбачені оптимальні проектні, екологічні та технологічні рішення.
Альтернативних рішень проектом не передбачається.
За характером розподілу всіх негативних факторів, визначено вплив забруднюючих речовин на атмосферне повітря.
Перелік джерел викидів:
- на період експлуатації - 2 димові труби від котлів;
- на період будівництва 2 джерела, викиди від роботи автотранспорту (двигунів внутрішнього згоряння), переносного поста зварювання металів.
Викиди в атмосферне повітря на момент експлуатації: діоксид азоту, оксид вуглецю, сірчистий ангідрид, тверді зважені частинки неінфіковані за складом, метан, діоксид вуглецю, оксид діазота.
Викиди в атмосферне повітря на момент виконання будівельно-монтажних робіт: оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки (сірчаний ангідрид), сажі, вуглеводнів С12-С19, бенз (а) пірену.
Згідно проведених розрахунків, перевищень санітарних норм немає по всім речовинам (включаючи групу сумації № 31), як в розрахункових точках Х1-Х2 (житлова забудова), так і по всьому розрахунковому прямокутнику. Викиди забруднюючих речовин - в межах норм.
Викиди забруднюючих речовин на момент будівельно-монтажних робіт нижче меж можливих для розрахунку, розрахунок розсіювання - недоцільний по всім речовинам, що включають групу сумації № 31. Викиди - в межах норм.
Максимальні приземні концентрації менше поля розрахунку (менше 0,1 ГДК), або рівня фонових значень, не змінюючи їх.
Ризик появи негативних ефектів розглядають як малий, коефіцієнт небезпеки (HQ) менше одиниці <1.
Шум - в межах норм.
Максимальний шум, який може бути створений обладнанням 82,0 дБ (А).
У приміщенні котельні звук дорівнює 69,01 дБ (А).
У зовнішніх стін котельної звук дорівнює 25,17 дБ (А).
На відстані 18 м від приміщення котельні (у житлової забудови) 0,00 дБ (А).
Геологічне середовище:
Особливості геологічних умов, які сприяють інтенсивності зростання планованої діяльності на навколишнє середовище - відсутні.
Водне середовище:
Впливу на водне середовище - немає. Скиди стічних вод у водні об'єкти проектом не передбачаються. Заходи щодо запобігання негативного впливу на поверхневі і підземні води - не передбачаються.
Грунт:
Санітарний стан земельної ділянки задовільний. Для запобігання забруднення грунту відходи повинні збиратися в металевих контейнерах, зберігатися відповідно до класу небезпеки та своєчасно вилучатися з території.
Таким чином, санітарно-гігієнічне та епідеміологічне збереження грунтів забезпечується.
Рослинний і тваринний світ, заповідні об'єкти.
Діяльність проектованого об'єкта не буде надавати негативного впливу на рослинний і тваринний світ, так викиди забруднюючих речовин від джерел незначні, стічні води не утворюються і не скидаються у водні об'єкти.
На місце існування, шляхи міграції тварин і птахів експлуатація об'єкта шкідливого впливу не матиме.
Участь громадськості: З матеріалами проекту ОВНС можна ознайомитися за адресою: 61022, Харківська обл., місто Харків, МАЙДАН СВОБОДИ, будинок 5, ДЕРЖПРОМ, 4 ПІД'ЇЗД, dkapbud@kharkivoda.gov.ua, тел. (057) 705-12-33 з 930 до 1600.
Пропозиції та зауваження надсилати протягом 30 днів після опублікування Заяви про екологічні наслідки в адміністрацію Харківської обласної державної адміністрації за адресою: улиця Сумська, 64, Харків, Харківська обл., 61000, тел. 700-53-07, Е-mail: site@oblrada-kharkiv.gov.ua.