ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ !
ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ !
На людей кліщі нападають та присмоктуються до їх тіла не тільки під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування лісу, парку чи лугу. Залишаючись на одязі і речах кліщі згодом переповзають на шкіру. Крім того, ці комахи можуть потрапи до помешкання з букетами квітів і домашніми тваринами.
Кліщі живляться кров’ю людини і теплокровних тварин. Вони є переносниками хвороб, серед яких хвороба Лайма або кліщовий бореліоз набуває в нашій місцевості все більшого поширення, Ця хвороба може мати тяжкий перебіг, уражаючи центральну нервову систему та опорно –руховий апарат людини.
Щоб уберегтися від укусів кліщів, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
-
Збираючись на прогулянку до парку чи лісу, віддавайте перевагу одягу, який щільно прилягає до тіла та залишає мінімум відкритих ділянок шкіри, і обов’язково покривайте голову.
-
Під час прогулянки на природі періодично проводьте само – та взаємоогляд.
-
Звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів та нічного сну на природі.
-
Вдома одразу огляньте тіло на наявність кліщів. Одяг ретельно огляньте, виперіть та випрасуйте. Пам’ятайте, витрушування одягу не рятує від кліщів.
-
Домашнього улюбленця, якого брали на природу, теж слід оглянути на наявність кліщів перед тим, як впустити до помешкання.
-
Використовуйте засоби, що відлякують кліщів (репеленти), застосовуйте їх відповідно до інструкції.
Дотримання цих правил допоможе уберегтися від інфекційних захворювань, які передаються через кліщів.
У разі виявлення кліща слід зняти його якомога швидше. Для цього зверніться у найближчий лікарняний заклад, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо здійснення подальшого медичного нагляду.
Сімейний лікар Тетяна Петрова.