Чкаловська селищна об’єднана територіальна громада
Харківська область, Чугуївський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

У програму реімбурсації додали ліки для профілактики інсульту та інфаркту

Дата: 24.02.2021 13:42
Кількість переглядів: 491

У програму реімбурсації додали ліки для профілактики інсульту та інфаркту

 

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.  Відтепер  пацієнти можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою лікарські засоби для первинної і вторинної профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.

У реєстр додали 3 нові міжнародні непатентовані назви (24 нові торгівельні назви). Це - ацетилсаліцилова кислота, ніфедипін та варфарин. Препарати призначені для профілактики гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда. Зокрема, й пацієнтам, які уже перенесли ці захворювання.

Загалом, кількість лікарських засобів у новому Реєстрі зросла на 33 позиції. На сьогодні їх - 297.  Повністю безоплатними є 93 лікарські засоби. Це - на 8 більше, ніж у попередньому Реєстрі. Інші ліки пацієнт отримує з незначною доплатою.  

 У рамках Державної програми реімбурсації, держава відшкодовує пацієнтам вартість лікарських препаратів для лікування бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ-го типу, а також лікування, первинної і вторинної профілактики серцево-судинних захворювань. Програма працює на амбулаторному рівні, сприяючи доступності лікування хронічних захворювань більш доступним. Адже пацієнтам, які через свій стан здоров'я потребують постійного прийому певних ліків, держава компенсує витрати на лікарські засоби.

Рецепт на ліки електронний, і виписує його лікар первинної ланки, з яким пацієнт уклав декларацію. Щоб отримати ліки за цією програмою, потрібно зробити два кроки:

Звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина. На телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар наддасть інформацію про рецепт на папері. Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки.

Електронний рецепт лікар може виписати по телефону, якщо встановлено діагноз і вже призначено схему лікування. Пацієнт може отримати ліки, за Державною програмою реімбурсації, у будь-якій аптеці, що має договір з НСЗУ. Незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт.

Актуальний перелік аптек, який щодня оновлюється, є на сайті НСЗУ у розділі “Доступні ліки” на дашборді “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів “Доступні ліки”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь