Служба зайнятості долучилась до інформаційної кампанії з кібербезпеки фінансів
Державна служба зайнятості долучилася до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії для населення “Кібербезпека фінансів”, яка проводиться Національним банком України разом з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Її мета – покращити обізнаність громадян про платіжну безпеку та сформувати навички із захисту фінансових даних у віртуальному просторі, адже наразі бойові дії тривають не лише на полі бою, а й у кіберпросторі, зокрема - спостерігається збільшення проявів кібершахрайства та кіберзлочинності.
Найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні, як і у світі, традиційно залишається соціальна інженерія. Водночас значна кількість кібершахрайства минулого року була пов’язана з фішингом. Застосовуючи фішингові ресурси (стилізовані під урядові портали та інформаційні ресурси українських банків і платіжних сервісів) та ошукуючи громадян, зловмисники намагалися отримати доступ до їхніх персональних даних, до інформації про їхні платіжні інструменти та кошти на рахунках.
Поліпшення знань та навичок громадян у цій сфері дасть їм можливість обачніше користуватися безготівковими розрахунками та уберегтися від шахрайських схем і пасток у віртуальному просторі.
Під час кампанії споживачі фінансових послуг дізнаються про базові елементи кібербезпеки щодо таких питань:
- як захистити свої облікові записи, комп’ютери, смартфони та інші пристрої від зовнішнього втручання;
- як створювати складні та унікальні паролі;
- як налаштовувати багатофакторну автентифікацію;
- як перевіряти сайти, на яких користувачі вводять свої платіжні дані та файли, мобільні застосунки та інші програми перед завантаженням;
- як правильно використовувати публічну й домашню Wi-Fi-мережі;
- як дбати про програмне забезпечення на власних пристроях та про інші правила безпечної поведінки у віртуальному просторі.
Інформаційна кампанія триватиме до кінця вересня 2024 року у всіх регіонах України.
У межах кампанії Національний банк запускає спеціальну вебсторінку (лендинг) "Кібербезпека фінансів" із детальною інформацією про кампанію та правила поведінки у віртуальному просторі.
Наприкінці минулого року Національний банк за підтримки Проєкту USAID "Інвестиції для стійкості бізнесу" провів перше загальнонаціональне репрезентативне опитування населення України щодо правил платіжної безпеки та протидії шахраям. Його метою було визначення рівня знань українців у сфері платіжної безпеки та виявлення прогалин у цьому питанні.
Результати показали, що стрімкий розвиток технологій сприяє розповсюдженню шахрайства, особливо на тлі війни.
Тож було прийняте рішення щодо проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #КібербезпекаФінансів.
Кампанія проводиться за підтримки Проєкту USAID "Інвестиції для стійкості бізнесу".