В Україні стрімко зросла захворюваність на COVID-19.

Дата: 16.08.2024 13:38
Кількість переглядів: 175

Згідно з інформацією від Міністерства охорони здоров’я України, на території нашої країни зафіксовано новий підтип штаму Омікрон – “Флірт”, зафіксовано вже п'ять випадків захворювання на новий субваріант ковіду FLiRT, один випадок летальний. Що це означає для пересічних українців? Наскільки новий вид коронавірусу небезпечний? Чи плануються карантинні обмеження? Чи потрібно вакцинуватись проти коронавірусу тим, хто вже раніше отримав кілька доз вакцини?

Фото без опису

Наскільки новий вид коронавірусу небезпечний?

Позитивна новина полягає в тому,  цей підвид Омікрону не викликає важких форм захворювання у вакцинованих осіб. Загальні симптоми на початку захворюваності такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, болі в м’язах або тілі. FLiRT передається швидше і вражає ослаблений імунітет, тож особам з груп медичного ризику для попередження тяжкого перебігу хвороби важливо отримати бустерну (ревакцинальну) дозу вакцини проти COVID-19.

Чи плануються карантинні обмеження?

Наявні дані, за словами головного державного санітарного лікаря, не свідчать про початок епідемічного сезону або ж про те, що є потреба в карантинних обмеженнях. З іншого боку, для літнього періоду показники захворюваності досить високі, адже зазвичай підйом захворюваності фіксується з вересня.

Чи потрібно зараз вакцинуватися проти COVID-19? Якщо так, то кому саме?

Тепер схеми вакцинації для населення спрощуються:

 для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19, якщо вони не отримали його раніше.

Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців від попередньої дози вакцини.

            Зменшення кількості необхідних доз вакцини для здорових пацієнтів пов’язано з таким явищем як так званий гібридний імунітет. Гібридний імунітет формується в пацієнтів після вакцинації та подальших зустрічей зі збудником COVID-19, що призводять до легкого перебігу захворювання та подальшого “тренування” імунної системи. В результаті такий пацієнт захищений від тяжкого перебігу COVID-19.

Чи варто вакцинуватися чи ревакцинуватися тим, хто щойно перехворів на COVID-19?

Якщо людина не має жодної дози вакцини, то після одужання варто вакцинуватися, не вичікуючи певний період між хворобою та щепленням. Також важливо ревакцинуватися особам з груп ризику, якщо від попередньої вакцинації минуло 6 та більше місяців.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь