ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ

Дата: 14.10.2024 14:40
Кількість переглядів: 52

    За даними ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” щороку в Україні реєструють близько 6 млн. інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. У минулому епідсезоні в нашій країні було зафіксовано 82 летальних випадки внаслідок грипу. Жоден із цих пацієнтів не був щеплений проти грипу.  
    Грип- це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року.

Фото без опису

Симптоми грипу, на відміну від застуди, як правило, з’являються раптово і супроводжуються значним підвищенням температури тіла до 39*С, болем у м’язах та суглобах, почуттям загальної слабкості. Зазвичай людина може точно знати час, коли відчула себе хворою. Пам’ятайте: грип небезпечний своїми ускладненнями (інфекційно-токсичний шок, менінгіт, вірусна пневмонія та ін).

Як попередити зараження грипом:

Уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

обмежте відвідування місць великого скупчення людей;

часто провітрюйте приміщення;

часто мийте руки з милом;

не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;

уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

         Щорічна вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хворих. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.     
          Вакцинуватися бажано до початку циркуляції вірусів грипу (у вересні-жовтні), щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно два тижні. Але якщо Ви не встигли цього зробити до початку епідсезону, заборон щодо вакцинації протягом епідсезону не існує. Головне -  час вакцинації та протягом двох тижнів не контактувати із хворим на грип та ГРВІ.        
         Щеплення першочергово рекомендуються особам із груп ризику: військовослужбовцям, будівельникам, працівникам національної поліції, медичним працівникам, дітям з шестимісячного віку, особам з хронічними захворюваннями легень, серцево-судинної системи, нирок, обміну речовин, особам похилого віку, вагітним.   
         Альтернативи вакцинації немає. Лікування хворого на грип дороговартісне та тривале, враховуючи ризики виникнення ускладнень.        
         Пам’ятайте, що найкращий спосіб вберегтися від грипу - щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу можна не лише на початку, а й упродовж усього епідсезону! 

Вакцини

В аптеках наявні вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція);  «Джісі Флю Квадривалент» («ДжіСі Біофарма Корп.», Південна Корея).

 Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян. Орієнтовна вартість вакцин — від 350 грн.

Вакцини «Ваксігрип Тетра» і «Джісі Флю Квадривалент» можна застосовувати для щеплення дітей віком від шести місяців.

Вакцинація є найефективнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень цієї хвороби.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

За перших симптомів звертайтеся до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь