19 березня, у Києві стартувала дводенна конференція «Підприємництво «без бар’єрів»: офіси «Зроблено в Україні» як драйвери змін».  

Дата: 20.03.2025 09:22
Кількість переглядів: 34

У відкритті заходу взяли участь Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, заступниця Міністерки економіки Тетяна Бережна, директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк, Тимчасовий повірений у справах Посольства Японії в Україні Юджі Токіта, заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс, керівниця Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» Марина Саприкіна.

До участі у конференції долучилися  співробітники офісів «Зроблено в Україні» та директори регіональних центрів Державної служби зайнятості.

Наразі по всій Україні відкрито вже 81 офіс «Зроблено в Україні». За рік їхньої роботи надано 50 тис консультацій підприємцям. За словами Юлії Свириденко, Уряд планує масштабувати мережу регіональних офісів, а також залучити ще більше партнерів для співпраці.

«До реалізації політики «Зроблено в Україні»  активно долучаються регіональні офіси, які допомагають малому і мікробізнесу дізнатися про можливості державної підтримки та подати заявки. Ми аналізуємо мережу офісів і те, де можемо її масштабувати. Найбільш ефективне таке масштабування — у співпраці із партнерами. Ми це вже побачили на практиці, коли за підтримки ПРООН та Уряду Японії змогли відкрити низку офісів у регіонах», — наголосила Юлія Свириденко.

Юлія Жовтяк розповіла про послуги та можливості для бізнесу, які надають офіси «Зроблено в Україні». Всі активні програми зайнятості не лише про фінансову підтримку, а й можливість бути частиною сучасної соціально відповідальної бізнес-спільноти. Та про економічну безбар’єрність

«Зроблено в Україні» – реальний інструмент та драйвер змін, щоб кожна людина, кожен бізнес мали можливість розвиватися, працювати й створювати майбутнє тут, в Україні. Це новий формат підтримки підприємців, новий підхід до масштабування бізнесу і зайнятості населення», – наголосила Юлія Жовтяк.

Серед п’ятірки областей лідерів за кількістю опрацьованих звернень та  наданих консультацій Дніпропетровська,  Хмельницька, Полтавська, Житомирська та Миколаївська області. Серед ТОП звернень - консультації щодо грантових програм. В 2024 році та з початку  поточного року видано майже 12 тис мікрогрантів на суму майже 3 млрд грн. Середній розмір гранту - понад 240 тис грн. Крім цього - понад 1,1 тис ветеранських грантів на суму більше півмільярда гривень. 

Детальніше директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк зупинилася на двох експериментальних проєктах: перенавчанні жінок на традиційно «чоловічі» професії та навчання ветеранів та ветеранок, в тому числі з інвалідністю.  За першим напрямом українки можуть освоїти 31 професію та працевлаштуватись у затребуваних сферах – будівництві, промисловості, транспорті, де жінки раніше були менш представлені. Станом на сьогодні, вже 20 роботодавців подали заявки на навчання жінок, вже 40 почали навчання. Щодо другого напрямку, то понад 3 тис. ветеранів і ветеранок, в тому числі 212 – з інвалідністю, вже пройшли навчання. Ще 100 наразі вчаться. Торік рекордна кількість представників ветеранської спільноти звернулася до ДСЗ на навчання – майже 2,5 тис. З початку цього року їх кількість склала понад 600.  

«Ми чудово розуміємо, що у світі, де все змінюється так швидко, доступність до сервісів має бути максимально простою. Лише спільними зусиллями ми створимо країну без бар’єрів, де кожен, хто хоче працювати, створювати, будувати — матиме таку можливість», - підсумувала Юлія Жовтяк.

Участь у конференції також взяв тимчасовий повірений у справах Посольства Японії в Україні Юджі Токіта, який відзначив, що такі заходи чітко показують прагнення України іти  шляхом розвитку. 

«Платформа «Зроблено в Україні» виступає поглядом у майбутнє та закладає економічні підвалини на завтрашній день. Україна – важливий гравець на глобальних ринках і зараз саме час демонструвати свої переваги», – відзначив Юджі Токіта.  Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс окремо відзначив вклад Державної служби зайнятості в процес створення офісів «Зроблено в Україні» та наголосив, що цей проєкт є тією цеглинкою, яка закладає передумови для майбутнього сталого розвитку України. 

Конференція організована за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України, Державним Центром зайнятості та Центром «Розвиток КСВ» в межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки Уряду Японії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь