19 березня, у Києві стартувала дводенна конференція «Підприємництво «без бар’єрів»: офіси «Зроблено в Україні» як драйвери змін».
У відкритті заходу взяли участь Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, заступниця Міністерки економіки Тетяна Бережна, директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк, Тимчасовий повірений у справах Посольства Японії в Україні Юджі Токіта, заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс, керівниця Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» Марина Саприкіна.
До участі у конференції долучилися співробітники офісів «Зроблено в Україні» та директори регіональних центрів Державної служби зайнятості.
Наразі по всій Україні відкрито вже 81 офіс «Зроблено в Україні». За рік їхньої роботи надано 50 тис консультацій підприємцям. За словами Юлії Свириденко, Уряд планує масштабувати мережу регіональних офісів, а також залучити ще більше партнерів для співпраці.
«До реалізації політики «Зроблено в Україні» активно долучаються регіональні офіси, які допомагають малому і мікробізнесу дізнатися про можливості державної підтримки та подати заявки. Ми аналізуємо мережу офісів і те, де можемо її масштабувати. Найбільш ефективне таке масштабування — у співпраці із партнерами. Ми це вже побачили на практиці, коли за підтримки ПРООН та Уряду Японії змогли відкрити низку офісів у регіонах», — наголосила Юлія Свириденко.
Юлія Жовтяк розповіла про послуги та можливості для бізнесу, які надають офіси «Зроблено в Україні». Всі активні програми зайнятості не лише про фінансову підтримку, а й можливість бути частиною сучасної соціально відповідальної бізнес-спільноти. Та про економічну безбар’єрність.
«Зроблено в Україні» – реальний інструмент та драйвер змін, щоб кожна людина, кожен бізнес мали можливість розвиватися, працювати й створювати майбутнє тут, в Україні. Це новий формат підтримки підприємців, новий підхід до масштабування бізнесу і зайнятості населення», – наголосила Юлія Жовтяк.
Серед п’ятірки областей лідерів за кількістю опрацьованих звернень та наданих консультацій Дніпропетровська, Хмельницька, Полтавська, Житомирська та Миколаївська області. Серед ТОП звернень - консультації щодо грантових програм. В 2024 році та з початку поточного року видано майже 12 тис мікрогрантів на суму майже 3 млрд грн. Середній розмір гранту - понад 240 тис грн. Крім цього - понад 1,1 тис ветеранських грантів на суму більше півмільярда гривень.
Детальніше директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк зупинилася на двох експериментальних проєктах: перенавчанні жінок на традиційно «чоловічі» професії та навчання ветеранів та ветеранок, в тому числі з інвалідністю. За першим напрямом українки можуть освоїти 31 професію та працевлаштуватись у затребуваних сферах – будівництві, промисловості, транспорті, де жінки раніше були менш представлені. Станом на сьогодні, вже 20 роботодавців подали заявки на навчання жінок, вже 40 почали навчання. Щодо другого напрямку, то понад 3 тис. ветеранів і ветеранок, в тому числі 212 – з інвалідністю, вже пройшли навчання. Ще 100 наразі вчаться. Торік рекордна кількість представників ветеранської спільноти звернулася до ДСЗ на навчання – майже 2,5 тис. З початку цього року їх кількість склала понад 600.
«Ми чудово розуміємо, що у світі, де все змінюється так швидко, доступність до сервісів має бути максимально простою. Лише спільними зусиллями ми створимо країну без бар’єрів, де кожен, хто хоче працювати, створювати, будувати — матиме таку можливість», - підсумувала Юлія Жовтяк.
Участь у конференції також взяв тимчасовий повірений у справах Посольства Японії в Україні Юджі Токіта, який відзначив, що такі заходи чітко показують прагнення України іти шляхом розвитку.
«Платформа «Зроблено в Україні» виступає поглядом у майбутнє та закладає економічні підвалини на завтрашній день. Україна – важливий гравець на глобальних ринках і зараз саме час демонструвати свої переваги», – відзначив Юджі Токіта. Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс окремо відзначив вклад Державної служби зайнятості в процес створення офісів «Зроблено в Україні» та наголосив, що цей проєкт є тією цеглинкою, яка закладає передумови для майбутнього сталого розвитку України.
Конференція організована за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України, Державним Центром зайнятості та Центром «Розвиток КСВ» в межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки Уряду Японії.