Життя після фронту: як отримати грант для власної справи і навчання
Найактуальнішим є питання повернення захисників до цивільного життя після повернення з фронту. Держава активно намагається надавати ветеранам обох статей можливості започаткувати власну справу чи здобути нові професійні навички.
Можливості доступу ветеранів до підприємництва, працевлаштування і перенавчання. Служба зайнятості здійснює супровід двох грантових програм – «Власна справа» і «Грант для ветеранів та їх подружжя» в рамках урядового проєкту «єРобота», у яких можуть взяти участь ветерани. Грантові кошти призначені для створення або розвитку власного бізнесу. Обов’язковою умовою отримання грантових коштів є створення нових робочих місць. За програмою «Власна справа» учасник, чий бізнес-проєкт отримав схвалення, може отримати від 75 тисяч до 500 тисяч гривень.
За програмою «Грант для ветеранів», долучитись до якої можуть учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їх сімей, сума грантів складає від 250 тис. грн до 1 млн грн – в залежності від кількості створюваних нових робочих місць.
ЗАЯВКУ НА ГРАНТ ПОДАЮТЬ ЧЕРЕЗ ЗАСТОСУНОК «ДІЯ»
Грантові кошти підприємець може використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення і транспортних засобів, необхідних для реалізації бізнес-проєкту, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами. Ветерани-грантоотримувачі зможуть безоплатно пройти навчання з питань підприємництва та отримати консультації у регіональних центрах зайнятості.
Алгоритм отримання гранту такий. Після подання заявки та документів через портал «Дія» відбувається перевірка ділової репутації. Далі – співбесіда в регіональному центрі зайнятості. У випадку позитивного рішення грантоотримувач реєструє ФОП і відкриває банківський рахунок.
Служба зайнятості допомагає ветеранам у процесі адаптації до цивільного життя після завершення служби.
Однією з ключових функцій є надання ветеранам можливостей для знаходження нової роботи, яка відповідає їхнім умінням та досвіду. Фахівці служби зайнятості проводять індивідуальні консультації, визначаючи потенційні напрямки кар'єрного розвитку.
Служба зайнятості пропонує учасникам бойових дій та громадянам з інвалідністю внаслідок війни можливості для професійного навчання, аби покращити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Підвищити свою кваліфікацію чи здобути нову затребувану на ринку праці професію вони можуть у закладах професійної освіти Державної служби зайнятості.
Крім того, є можливість отримати ваучер та навчатися за обраною професією або спеціальністю з Переліку, затвердженого Мінекономіки. Максимальну вартість ваучера на навчання складає майже 30 тис. грн. Для того, щоб отримати ваучер, учаснику бойових дій треба бути не зареєстрованим в службі зайнятості, як безробітний, а також мати вищу чи професійну освіту. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.
Звернення до служби зайнятості значно прискорює процес працевлаштування, оскільки фахівці служби забезпечують індивідуальний супровід, здійснюючи підбір роботи з урахуванням особливостей, зокрема – з організацією професійної підготовки безпосередньо на майбутньому робочому місці. Також шукати роботу можна і самостійно безпосередньо на «Єдиному порталі вакансій».